Skip to Content

Oyun Değerlendirmeleri

Big Brain Academy

Big Brain Academy” nin ilk yayımı 2007 Nintendo tarafından yapıldı. Wii ler için olan bu basım hoş karakterler ve eğlenceli grafikleri ile büyük bir başarıya sahip. Bu muhteşem oyun sayesinde bu versiyon bazı zor IQ testlerini saklıyor. Diğer bir başarılı yanı da farklı yaş guruplarından bütün insanların bu oyunu oynayabilmesi ve oyuncular arasındaki yarışmanın eğlenceye dönüşmesidir.

Detaylı incelemeye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Mario Sonic

Oyun 20 olimpiyat olayı veya mini oyunlar içermektedir. Oyuncu jimnastik , atletizm, eskrim, kürek çekme gibi birçok oyunlarda yarışmak için bir karakter seçer. Oyuncu ekranda seçtiği karakterin hareketini kontrol etmek için Wii Remote Kontrolünü kullanır. Oyuncular bireysel oyunları ya da takım halinde oynana oyunları oynayabilirler. Var olan bu dört oyunda ilk sırayı aldığı zaman birçok olayın kilidi açılır ve oyuncunun kullanılabilmesi için aktif hale gelir.

The Sims

Oyun yaşam simülatörü olmayı hedeflemektedir ve “standart” ihtiyaçları ve etkinlikleri içerir. Oyun çoklu kültürel durumları sunmaz fakat onları mutlu tutabilmeniz için bilmeniz gereken farklı kişilikleri, istekleri ve ihtiyaçları ile geniş bir farklı karakter dizisi sunar.

Avatar The Game

Avatar oyunu diğer önceki oyunlar yüzünden açıkça bazı kriterlere sahiptir. Bununla birlikte, geçmişte yapılanlar şimdiki ve gelecekteki gelişmeler için önemli rol oynar. Bu yüzden, bu teorem video oyunları tarihine uygulanabilir veya uygulanmalıdır. Avatar aslında diğer birçok oyundan daha çok koşuşturmalı bir macera oyunudur. Aslında, elde ettiğimiz oyun oynama hissi oyundaki büyük bir boşluktan kaynaklanmaktadır ve bu diğer macera oyunlarında duraksamalara sebep olan bir özelliktir.

Bioshock

Oyunun başında oyuncu karakteri Jack e, 1960 lılara dayanan yer altındaki şehre, Rapture, ulaşmak için bir uçak kazasında nasıl hayatta kalacağı söyleniyor. Oyuncu, ona saldıran ve genetik olarak geliştirilmiş Splicers karakterinden miras kalan Rapture da güvenli bir şekilde yolunu bulması için hedefler veren Atlası takip eder. Şehrin kurucusu, Andrew Ryan, oyuncuların öldürmesi gereken Splicer ları kullanarak Jack i mağlup etmeyi planlar. Oyuncu robot ve kamera gib nesneleri daha sonra savaşmak için haklayabilir.

Complete Brain

Oyun üretici tarafından, oyuncunun beyin egzersizi yapması ve onların mantıksal-matematiksel yeteneklerini harekete geçirmesi için üretilmiştir. Oyunun amacına göre, beyin, farklı alanlarda sunulan küçük mantıksal-matematiksel problemlerden uyarı alır. Oyun şu kategorilerden oluşur: mantık, uzaysal, sözel, hafıza ve sayısal. Her kategori belli alıştırmalara bağlı olarak bölümlere ayrılmıştır.

Club Penguen

Çocukların oyun oynamalarına ve en güvenli çevrimiçi ortamların birinde sohbet etmeye olanak sağlaya site yakınlarda “Children Technology Review (CTR)” tarafından Editör Seçim Ödülüne layık görüldü. Oyunun resmi web sitesinde, sitenin “Better Business Bureau” nun “BBB Online Program” tarafından çocukların gizlilik imzası onayını aldı.

Fiziksel Olarak Etkileşimli Eğitsel Oyun Projesi – ODTÜ

Oyuncunun Fiziksel hareketine dayanan bir webcam oyunudur. Adobe Flash kullanılarak geliştirilmiştir. Webcam ile oynanan bir çok oyun vardır fakat en bilineni ObO oyunudur. Teknik olarak OvO PIEGP den çok daha fazla gelişmiştir. Harekete duyarlılığı PIEGP den daha iyidir. OvO oyununun içinde de ayrıca bir çok oyun vardır. Fakat hiç birinin hikayesi yoktur. Temel eğlence faktörü elektronik nesnelerle fiziksel etkileşimdir.

Age of Empires III – Microsoft

Bu raporda Age of Empires III (2005) gözden geçirildi. Bu sürümü dışında Age of Empires (1997), Age of Empires II: The Age of Kings (1999), Age of Mythology (2002), Age of Empires III: The WarChiefs (2006), Age of Empires III: Asian Dynasties (Wikipedia, 2009) oyunları piyasaya çıkmıştır. Tüm bu oyunlar gerçek zamanlı strateji oyunlarıdır. Her bir sürüm için birkaç genişleme paketi vardır. Örneğin; WarChiefs  ve Asian Dynasties , Age of Empires III ın iki genişleme paketidir.

Robocode-OpenSource

Robocodekullanımı kolay robotik savaş simülatörü ve açık kaynak kodlu bir eğitim oyunudur. IBM İleri Teknoloji Internet bölümünde bir yazılım mühendisi olan Mathew Nelson tarafından yazılmış olan oyun birçok kişi tarafından ücretsiz olarak erişilebilmektedir ve kullanılabilmektedir. Oyun güncel tutulmaktadır ve SourceForge.net den indirilebilir.