Skip to Content

The Sims

Oyun yaşam simülatörü olmayı hedeflemektedir ve “standart” ihtiyaçları ve etkinlikleri içerir. Oyun çoklu kültürel durumları sunmaz fakat onları mutlu tutabilmeniz için bilmeniz gereken farklı kişilikleri, istekleri ve ihtiyaçları ile geniş bir farklı karakter dizisi sunar.

Her “sims” beş kişisel özellik ile tanımlanır (Sade, açık yürekli, aktif, neşeli, sevimli). Simslerinizin ten rengini (üç farklı renk seçeneğinden) ve görünüşünü seçebilirsiniz. Evler “batı” tarzında, erkek ve kadın giysileri “batı” tarzı içerisinde ve Simsler açık ya da koyu tenli olabilir ama örnek olarak doğuya özgü göz seçenekleri bulunmamaktadır. Bu “batı tarzı” ya da batılılık, veya Birleşik Devletler merkez odağı apaçık bir yayılmadır fakat aynı zamanda Simslerin dünyası ve öğrencilerin günlük gerçekliği arasındaki zıtlık vasıtasıyla diğer kültürlere bir çok olanak sağlanır.

Oyunda özel bir hedef bulunmamaktadır. Oyun Simslerin ihtiyaçlarını sağlayarak (tüm etkenleri mümkün olduğunca yüksek tutarak) onları mutlu tutma üzerine kuruludur. Bir Sims yemek yemek, temizlenmek, çalışmak ve sosyal ilişkilere sahip olma ihtiyacı duyar. Oyunu oynadığınız süre boyunca Simslerinizin hayat hikâyelerini yaratırsınız. Eğer bu tarz bir oyuna yeniyseniz, az bir açıklma ve destek ihtiyacı ilk başta gerekebilir fakat oyun oldukça sezgisel.

Oyunun detaylı incelemesine ulaşmak için lütfen linke tıklayınız.

0
Your rating: Hiçbiri